GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

VilmaxDnia 30.05.2022r. uczniowie klasy VIII d wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy VILMAX zorganizowanej przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego - p. Agnieszkę Łotyszonek oraz p. Roksanę Pawłowską.


To nowe i nowoczesne przedsiębiorstwo mieści się przy ulicy Wspólnej 3. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się firm tapicerskich na terenie gminy Trzcianka.
Wycieczka  mała na celu poznanie specyfiki pracy przedstawicieli różnych profesji. Na miejscu ósmoklasistów przywitał pan Wiesław Lachowicz – założyciel firmy, który po krótkim szkoleniu z zakresu BHP oprowadził młodzież przez halę produkcyjną, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcji i pakowania. Wszyscy dowiedzieli się, na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie i jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na pracowników oraz, jak  oprócz kierunkowego wykształcenia,  ważne są predyspozycje zawodowe przyszłych pracowników. Czujemy się wyróżnieni, ponieważ była to pierwsza wycieczka do firmy, na którą to pan Artur Malenta i Wiesław Lachowicz ‒ pomysłodawcy i założyciele Vilmax zaprosili właśnie uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy za poświęcony czas i umożliwienie nam zwiedzania zakładu.

Agnieszka Łotyszonek

Roksana Pawłowska

 

 

Wszystkie artykuły cd.