GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

SejmDnia 23 września bieżącego roku uczniowie klasy  VIIIb oraz przedstawiciele klas VIIIa, VIIIc, i VIIId, którzy należą do wolontariatu oraz samorządu szkolnego wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Warszawy. 

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu. W towarzystwie sejmowego przewodnika mogliśmy zobaczyć salę plenarną, w której obradują posłowie, poznaliśmy historię polskiego parlamentaryzmu i zasady ustrojowe. Przewodnik zwracał  uwagę na jeszcze inne kluczowe miejsca w Sejmie. Na koniec przeszliśmy do sejmowej stołówki, w której zjedliśmy obiad. Drugim punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski, w którym  mogliśmy podziwiać piękne zdobione sale, komnaty, w których przebywali ówcześni władcy. Następnie odbyliśmy spacer Traktem Królewskim, docierając do Pałacu Prezydenckiego, który podziwialiśmy z zewnątrz.
Pełni wrażeń, szczęśliwi, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do Trzcianki. Wycieczka do stolicy zasponsorowana została przez Pana Posła Krzysztofa Czarneckiego, za co bardzo dziękujemy.

 

Więcej zdjęć w galerii >>

Wszystkie artykuły cd.