GodłoLogo szkoły Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
 64-980 Trzcianka ul. W. Broniewskiego 2 woj. wielkopolskie tel. 67 2162132

ApelW minionym tygodniu w naszej szkole odbywały się Szkolne Dni Kultury Ukraińskiej. Organizatorzy, pragnąc przybliżyć uczniom Ukrainę, zorganizowali cykl przedsięwzięć.

W poniedziałek szkoła została ustrojona w barwy ukraińskie i polskie, zorganizowano także wystawę zdjęć „Ukraina w obiektywie”. Na tablicach znajdujących się na szkolnych korytarzach zawisły podstawowe zwroty grzecznościowe.

We wtorek uczniowie mieli okazję, pod okiem pani Swietłany Kriwenko, wykonać ukraińskie laleczki oraz zapoznać się z wystawą książek w języku ukraińskim. W tym dniu również nożna było obejrzeć ciekawe filmy przedstawiające kulturę i piękno ukraińskiej przyrody. Klasa I a  gościła w sali nr 16, gdzie zapoznała się z bajkami w języku ukraińskim i polskim.

W środę odbył się uroczysty apel, którego bohaterami byli uczniowie pochodzący z Ukrainy. W skrócie przybliżono historię Ukrainy -odśpiewano hymn, omówiono flagę oraz znaczenie ukraińskiego herbu.  Następnie mali ukraińscy  artyści zaprezentowali się społeczności uczniowskiej. Promowanie języka ukraińskiego odbyło się poprzez recytację wiersza, wyliczankę, bajkę, czytanie wiersza oraz grę na drewnianych łyżkach. Na przerwach, na holu można było obejrzeć wystawę książek  (bajek) w języku ukraińskim.

W czwartek odbyły się warsztaty, na których uczniowie z różnych klas  uczyli się alfabetu ukraińskiego. Ponadto na przerwach w holu można było zapoznać się z wystawą książek w języku ukraińskim. W sali nr 16 gościły klasy I b i I c, które poznały dwie bajki: ukraińską, czytaną w oryginalnym  języku  przez uczniów klasy III b oraz polską.

W piątek w dalszym ciągu na przerwach uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek w języku ukraińskim.  W tym dniu odbyły się zabawy integracyjne- sportowe. Uczniowie grali w dwa ognie.

Wyżej wymienione przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie naszej szkoły chętnie angażowali się w poszczególne wydarzenia.

                                                                                                       Organizatorzy

Fot. Magdalena Wojnowska

 

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 

Konkursy, informacje, ogłoszenia

 • Basen

  Propozycja wyjazdu do Aqua Park w Pile

 • Kalendarz adwentowy

  Drodzy uczniowie, zapraszamy serdecznie Was i Wasze Rodziny do udziału w konkursie „Nasz adwentowy kalendarz”.

 • Olimpiada

  XVII Olimpiada Informatyczna

 • mLegitymacja

  mLegitymacja. Co to takiego ?

 • Konkurs

  Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną - kiermasz świąteczny

 • Forum Romanum

  Chcemy poznać Wasze zdanie w ważnych kwestiach

 • Gminny Konkurs Wiedzy Religijnej

  Gminny Konkurs Wiedzu Religijnej