GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

Święto Pieczonego Ziemniaka Wrzesień to miesiąc zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i kontaktu z naturą. Właśnie dlatego 19 września 2022 r. wszystkie dzieci z oddziałów klas specjalnych udały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa Ogorzałe, aby tradycyjnie już obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka. 

Impreza rozpoczęła się podchodami, podczas których uczestnicy przemierzali wyznaczoną trasę oraz wykonywali kolejne zadania wyznaczone na trasie pieszej. Wszyscy uczniowie z powodzeniem poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami i bezpiecznie dotarli do punktu docelowego - Nadleśnictwa Ogorzałe. Na miejscu uczniowie wzięli udział w prelekcji przyrodniczej, którą poprowadziła przedstawicielka Nadleśnictwa Trzcianki – p. Marta Drzewiecka. W ramach spotkania dzieci dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt i roślin występują w naszych lasach, jak dbać o ekosystem i chronić środowisko naturalne. Uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach edukacyjnych, zadawali liczne pytania oraz z zaciekawieniem oglądali prezentowane modele przyrodnicze, zdjęcia i plansze fauny i flory.

  Dzieci podczas corocznych obchodów święta znakomicie bawiły się również podczas zabaw tanecznych i śpiewanych, gier zespołowych czy też zdobienia dyplomów przy użyciu pieczątek z ziemniaka. Ukoronowaniem imprezy było  pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz wspólne biesiadowanie. Wszyscy uczestnicy obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka wracali z zabawy w wyśmienitych nastrojach oraz z kopalnią nowej wiedzy. 

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Nadleśnictwa Ogorzałe za możliwość zorganizowanie tego bardzo udanego spotkania o bezcennej wartości edukacyjnej, proekologicznej i integracyjnej.

 

Wszystkie artykuły cd.