GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

28 lutego 2023r. już po raz dziewiąty odbył się konkurs wiedzy o Historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance „Ocalić od zapomnienia”. Uczniowie współzawodniczyli, rozwiązując różnego rodzaju zadania i odpowiadając na niełatwe pytania dotyczące wydarzeń oraz ludzi, którzy na przestrzeni lat tworzyli lokalną społeczność szkoły i miasta, przyczyniając się tym samym do kształtowania umysłów wielu mieszkańców Trzcianki. W konkursie brały udział reprezentacje klas ósmych, które walczyły o przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. 

Wyniki konkursu:      

 - I miejsce klasa VIII b

 - II miejsce klasa VIII e 

 - III miejsce klasa VIII a

 - IV miejsce klasa VIII c

 - V miejsce klasa VIII d

Jednym z zadań konkursowych było wykonanie (namalowanie) pracy związane z patronem Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance – Mikołajem Kopernikiem. Najciekawsze prace wykonały: Alicja Pawlak (VIII a), Paulina Puchała (VIII a), Karolina Lalo (VIII a), Pola Łaszkiewicz i Julia Terlecka (VIII b), Aleksandra Bączyk (VIII c), Partycja Grzymska (VIII c), Marta Grzechowiak (VIII d).

Gratulujemy uczniom bardzo wysokiego poziom wiedzy oraz dziękujemy wychowawcom i rodzicom za duży wkład włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. 

Osobne podziękowanie składamy komisji, która oceniała wiedzę i umiejętności uczestników konkursu: pani Ewie Hałui, pani Aldonie Linartas-Szwedek, pani Ewie Woźnej – Skowrońskiej.

 

Wszystkie artykuły cd.