GodłoLogo szkołySzkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance
  telefon  tel. (67)2162132     poczta  sp3trzcianka@wp.pl

HalaTeatr Katarynka to muzyczny teatr objazdowy dla dzieci, prezentujący autorskie spektakle.Misją teatru  jest budzenie w dzieciach miłości do sztuki, uwrażliwianie na teatr i muzykę, i przekazywanie treści edukacyjnych.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć  w wydarzeniu z okazji Święta Ziemi, które odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance. Spektakl teatralny, w formie musicalu, który zaprezentował Teatr, miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej głównie dzieci. To właśnie młodzi odbiorcy  są najbardziej podatną grupą, która szybko przyswaja nowe, pożądane wzorce zachowań proekologicznych. W obchodach Święta Ziemi uczestniczyły dzieci z klas III i IV naszej szkoły wraz z opiekunami. Na scenie zaprezentowano w zabawny, kolorowy sposób, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, jak dbać o swoje środowisko, i tym samym o całą planetę. Spotkanie było efektowne, miało charakter interaktywny - dzieci  śpiewały wraz z aktorami, tańczyły, śmiały się i doskonale bawiły. Wątki edukacyjne zostały przekazane w zabawowy sposób, z czego młode pokolenie na pewno się cieszyło.

Izabela Gajowa

Wszystkie artykuły cd.